KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14655336
nr 1465 5336
Karl Dahlqvist
(1900-1971), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1952, stilleben. Olja på pannå, 60x93, yttermått inklusive ram: 63x94 cm
Karl Dahlqvist, svensk målare och skulptör född 1900 i Stockholm, död 1971.
Utrop:
600 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 2 maj 2022
kl 19:37:12
700 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
900 kr
1.600 kr
1.300 kr
1.400 kr (Budbetjänt)
1.600 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
Karl Dahlqvist
Läs mer om Karl Dahlqvist